Česky English Deutsch
Telefon: 773 444 570
POÚTSTČTSONE
                                                 

Kriteria

ZÁSADY UMISŤOVÁNÍ ŽÁKŮ DO DM

Do řízení o umístění může být zařazen žák, který byl přijat ke studiu na SŠ České Velenice nebo je již žákem vyššího ročníku střední školy, případně i žáci z jiných škol denního vzdělávání.

Každý žák předloží vyplněnou přihlášku do DM na příští školní rok nejpozději do 31. května.

KRITÉRIA UMISŤOVÁNÍ ŽÁKŮ DO DM

Žák je umístěn do DM na jeden školní rok v souladu s vyhl.108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, v platném znění.

 

1/  Přednostně jsou ubytováni žáci prvních ročníků SŠ České Velenice.

 

2/ Při umisťování žáků z vyšších ročníků je postupováno na základě doporučení skupinového vychovatele. Rozhodující je věk (nezletilý, zletilý) a dosavadní žákovo chování v DM (dodržování ŘDM, vztah ke studiu, aktivita v zájmové činnosti).

 

3/  V případě volné kapacity domova jsou umístěni do DM i žáci z jiných škol denního vzdělávání. U žáků je opět rozhodující věk a chování žáka.

 

Nebude-li možno umístit všechny zájemce – rozlišit je v rámci některého z kritérií, bude postupováno dle vyhlášky 108/2005 Sb. § 4 odst. 1:

Při umisťování žáka do domova mládeže přihlíží ředitelka školy ke vzdálenosti místa bydliště, k dopravní obslužnosti z místa bydliště, k sociálním poměrům a zdravotnímu stavu žáka.“                                                                                                       

 

 

 

kontaktujte nás

Střední škola České Velenice

Revoluční 220
378 10 České Velenice

ředitelství:384 794 237
773 444 575
škola:773 444 570
domov mládeže:773 444 578
e-mail:info@sscv.cz
ČDSpráva železniční dopravní cestyCargoJednota, spotřební družstvoTernoMagna CartechTrefaEatonČeské VeleniceUNIVESFMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovyJihočeský kraj.languageČlen JHKCentrum pro zjišťování výsledků vzdělávání
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím