Česky English Deutsch
Telefon: 773 444 570
POÚTSTČTSONE
                                                 

Nástrojař Magny Cartech

RVP 23-51-H/01 Strojní mechanik

Tento učební obor připravuje absolventy přednostně pro potřeby partnerské firmy Magna Cartech České Velenice.

Absolvent zvládá činnosti při zhotovení, montáži, opravách, ošetřování, údržbě a seřizování přípravků a nástrojů, které se používají při výrobě stěžejního sortimentu firmy Magna Cartech, tj. při lisování a svařování plechových dílů automobilových karosérií.

Absolvent může také nalézt uplatnění v příbuzných profesích, např. obráběč kovů, zámečník či strojní mechanik, neboť zvládá ruční a strojní obrábění kovů, montáže, demontáže a opravy strojů a zařízení, zhotovování náhradních dílů apod. Absolvent se může uplatnit i ve sféře soukromého podnikání se zaměřením na strojírenský obor.

Absolventi mají možnost získat průkaz odborné kvalifikace svářeč pro svařování elektrickým obloukem a pod ochrannou atmosférou CO2.

Žáci mohou při splnění podmínek pobírat stipendium poskytované firmou Magna Cartech a Jihočeským krajem (viz záložka Stipendium).

Odborný výcvik se koná přímo ve firmě Magna Cartech, svářečské kurzy probíhají v odborných dílnách školy. Žáci jsou za produktivní práci odměňováni.

Absolventi po úspěšném složení závěrečné zkoušky získají výuční list a Europass, který usnadňuje pochopení významu osvědčení a jeho uznání na zahraničním pracovním trhu.

Studium tohoto oboru zaručuje jistotu budoucího povolání, neboť právě tito absolventi jsou přednostně přijímáni na pracovní pozice nástrojař, sežizovač, mechanik apod. ve firmě Magna Cartech České Velenice.

Úspěšní absolventi si mohou dodělat maturitu v tříletém dálkovém nástavbovém oboru Provozní technika, který se na naší škole také vyučuje.

 

 Provozní informace

Informační schůzky pro rodiče

16.11.2018 se od 13.30 do 16 hodin konají v budově školy Vitorazská 88 informační schůzky pro rodiče.

>> více

Plán výuky dálkového studia na školní rok 2018 - 2019

Plán výuky dálkového studia na školní rok 2018 - 2019

>> více

Přijímací řízení

Seznam přijatých uchazečů do učebních oborů

>> více

Plán výuky dálkového studia na školní rok 2017 - 2018

Plán výuky dálkového studia na školní rok 2017 - 2018.

kontaktujte nás

Střední škola České Velenice

Revoluční 220
378 10 České Velenice

ředitelství:384 794 237
773 444 575
škola:773 444 570
domov mládeže:773 444 578
e-mail:info@sscv.cz
Engel - Stroje na vstřikování plastů ICOM transport, a.s.SŽDCMagna CartechPacovksé strojírny.České VeleniceUNIVESFCargoČDEatonMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovyAutalanguagenovamaturita
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím