menu

Přátelské utkání v kopané v Třeboni

Přátelské utkání v kopané v Třeboni

Dne 2. 5. 2016 se uskutečnil další z řady vzájemných zápasů v kopané mezi středními školami z Třeboně a Českých Velenic. Utkání se hrálo v Třeboni na uměle vytvořeném víceúčelovém sportovním hřišti. Na schůzce před zápasem, kde byli přítomni kapitáni a vedoucí obou mužstev, se domluvila délka zápasu s přestávkou, pravidla hry a bezpečnost žáků.

Průběh zápasu:

Začátek utkání patřil domácím hráčům, kteří svoji převahu proměnili v rychlé vedení a skóre 5:0. Od 25 min byla hra vyrovnaná a ve zbývajícím čase prvního poločasu se podařilo hostujícím hráčům upravit skóre na přijatelných 3:5. Druhý poločas měl podobný průběh jako závěr první půle – nečekaný obrat v zápase a vedení hostů 6:5 bylo zárukou, že o zápasu není ještě rozhodnuto. Potvrdilo se to v posledních 15 min, když hostům docházely fyzické síly, domácí přidali 3 branky a zápas s celkovým skóre 8:6 vyhráli.

Mužstvo Velenic vedl kapitán Pavel Arvaj, domácí Třeboň táhl Petr Barva, který byl společně s českovelenickým hráčem Janem Jedličkou vyhlášen nejlepším střelcem zápasu – oba se do branky trefili 3x.