menu

Dne 10. 6. 2024 se naši studenti oborů Obchodník a Prodavač zúčastnili kurzu kaligrafie, pořádaného pod záštitou VŠTE České Budějovice, se kterou úzce spolupracujeme. Kurz proběhl v rámci programu Konfuciova třída.
Na kurzu kaligrafie nás paní lektorky (původem z Číny) provedly začátky krasopisu, naučily nás psát tradičním čínským štětcem. A dozvěděli jsme se něco o historii čínského písma. Studenti si mohli sami vyzkoušet jemné tahy štětcem starodávné úctyhodné umění kaligrafie – psaní jednotlivých symbolů a proniknout do fascinujícího světa tradiční čínské kultury. Kurz kaligrafie byl určitě přínosem pro náš předmět aranžování, kde studenti využijí nové znalosti k malbě písma. Kurz byl přínosem ale i pro předmět angličtina, protože celý workshop byl v anglickém jazyce. Pro žáky, kteří nerozuměli výkladu v angličtině, tu byl náš student Josef Chadraba, který překládal po celou dobu kurzu. Tímto bychom mu chtěli poděkovat.
Zároveň velké díky patří p. Hrubé z Konfunciovy třídy za zprostředkování workshopu. Těšíme se další spolupráci s VŠTE v příštím školním roce.
Ing. Veronika Hladíková

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout